Poradnik malowania henną cz.3 Pielęgnacja henny.

Jak sprawić by henna utrzymała się na skórze jak najdłużej.

W poprzednich wpisach dowiedziałaś się jak się przygotować oraz jak namalować swój pierwszy hennowy wzór. Jeśli wszystko poszło dobrze, to masz go na swojej skórze. Brawo 🙂

pielęgnacja henny

Efektem końcowym malowania henną nie jest jednak samo namalowanie wzoru. Chodzi jeszcze o to by, henna jak najlepiej zabarwiła skórę. Jak to zrobić?

Przede wszystkim, co już wiesz, musisz wybrać najlepszej jakości hennę do malowania.

Po drugie dobrze jest przygotować skórę do nałożenia henny. O tym też już była mowa w poprzednim wpisie.

Pielęgnacja henny. Mam hennę na skórze, i co teraz?

1. Po nałożeniu henny na skórę poczekaj ok. 20-30 minut aż henna całkowicie zaschnie. W tym czasie nie ruszaj się, nie dotykaj miejsca z henną. Absolutnie nie ściągaj, nie zmywaj henny. Zrelaksuj się 🙂

2. Po upływie tego czasu, gdy henna zaschnie najlepiej jest nadal nic nie robić, nie dotykać henny. Ja najbardziej lubię z henną pójść spać. Dzięki temu sucha skorupka pozostanie na mojej skórze ok. 7-8 godzin. Im dłużej suchą hennę trzymamy na skórze, tym dłużej będzie ona zabarwiać skórę i tym lepszy będzie efekt końcowy zabarwienia.

3. Jeśli jest środek dnia albo wiesz, że w nocy bardzo się ruszasz i musisz jakoś zabezpieczyć suchą skórę przed ruchami, to polecam zastosować tradycyjna metodę zabezpieczenia suchej skorupki. Do tego potrzebny nam będzie syrop cukrowy, który w prosty sposób możesz przygotować sama w domu.  Aby przygotować syrop cukrowy wystarczy kilka łyżek cukru rozgotować w gotującej się wodzie. Po przestygnięciu za pomocą wacika nałóż odrobinę syropu na dobrze zaschniętą hennową skorupkę. W ten sposób przykleisz suchą skorupkę do skóry i będziesz mogła funkcjonować z henną. Uważam ten sposób za bardzo skuteczny oraz naturalny. W odróżnieniu od plastrów z klejem dostępnych na rynku nie podrażnia skóry i wygląda też dużo estetyczniej.

pielęgnacja henny syrop cukrowy

4. Suchą/ zaklejoną syropem hennową skorupkę trzymamy na skórze kilka godzin, np. 5-8 godzin. Po tym czasie ściągamy warstwę henny. Najlepiej jest zrobić to korzystajac z oleju, np.słonecznikowego czy rzepakowego który masz w kuchni. Zmyj suchą skorupkę olejem, a nie wodą. W ten sposób od razu natłuścisz skórę. Na skórze pozostaje jasny ślad. To nasze zabarwienie. Będzie teraz ciemnieć przez kolejne 24-48 godzin aż uzyska piękny brązowy odcień.

5. Aby dbać o zabarwienie należy często natłuszczać skórę. Polecam tłuste preparaty takiej jak masło shea, wazelina.

6. Unikamy mycia, moczenia, skrobania miejsca gdzie jest henna.

7. Dobrze pielęgnowana henna utrzymuje się na skórze ok. 7-10 dni.

pielęgnacja henny kolor wewnątrz dłoni

Przy odpowiedniej pielęgnacji henna będzie się piękniej prezentować i dłużej utrzyma się na skórze.

Niestety takie przyjemności jak sauna, basen, czy plażowanie niestety nie mają dobrego wpływu na hennę. Chlorowana woda oraz piasek działają jak peeling i ściągają hennę ze skóry. Sauna działa jak częste mycie.

Ale nic straconego. Przecież możesz nałożyć hennę kolejny raz. Jej nietrwałość jednocześnie jest jej zaletą. Bo przecież największą przyjemnością jest tworzenie hennowego wzoru. Ja czerpię z tego największą przyjemność i czasami wręcz czekam by henna zeszła już ze skóry, żebym mogła namalować sobie kolejny wzór.

Od razu uprzedzę Twoje kolejne pytanie : "Czy hennę można zmyć ze skóry ?" i odpowiem NIE. Nie ma takiego sposobu. Możesz jedynie ją częściej myć, chodzić na saunę, basen i robić peeling. To sprawi, że henna szybciej zejdzie ze skóry.

Miłego malowania

Udostępnij post

Autor

mehendi masala kontakt

Mehendi oznacza sztukę ozdabiania ciała naturalną henną, Masala oznacza mieszankę. Mehendi Masala, to ja Agata, co maluje indyjską henną na polskiej skórze. Moja przyjaźń z henną trwa już 8 lat,a od ponad pięciu lat maluję henną profesjonalnie. Tak, tak, należę do tych szczęśliwców, którzy robią to co lubią. Moja pasja stała się pracą. Praca jest moją pasją. Lubię ją i rozwijam się cały czas. Więcej o mnie

Nowość

Kurs malowania henną online

Poznaj sztukę mehendi od podstaw pod okiem specjalisty

Sprawdź ofertę

Sklep z naturalną henną i jaguą

W sklepie znajdziesz najwyższej jakości hennę indyjską. Produkty z henny naturalnej oraz barwnika jagua. Gotowe rożki lub zestawy do samodzielnego wykonania rożków.

Sprawdź ofertę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *