Mehendi oznacza sztukę ozdabiania ciała naturalną henną, Masala oznacza mieszankę. Mehendi Masala, to ja Agata, co maluje indyjską henną na polskiej skórze.

decoration

Jak się zaczęła moja przygoda z henną?

Zawsze pytacie mnie jak zaczęła się moja przygoda z henną. A no tak, że dawno dawno temu usłyszałam o pewnym tajemniczym kraju, jakim są Indie. Niewiele myśląc spakowałam się i jak najprędzej odwiedziłam ów tajemniczy kraj. Okazało się, że jest on jeszcze bardziej tajemniczy niż mi się wydawało. A nie dość, że tajemniczy, to jeszcze na dodatek pełen wszystkiego co niepojęte, co niebywałe i niezwykle okazałe. Muzyka, sztuka, kolory, rękodzieło. Uffff. Cuda. cuda.

decoration

Gdzie był ten pierwszy raz z henną?

Malowanie henną zobaczyłam właśnie w Indiach. Tam tradycyjnie Panna Młoda na dzień przed zamążpójściem ozdabiana jest mehendi. Po co ? A no na szczęście. Spodobało mi się to. Postanowiłam sprawiać sobie i innym szczęście za pomocą rożka z henną. Przywiozłam hennę z Indii i o to jestem. Droga od pierwszego wymalowanego wzoru po dzień dzisiejszy była dość długa, kręta i wyboista.

decoration

Ile to już trwa?

Moja przyjaźń z hennę trwa już 6 lat,a od ponad trzech lat maluję henną profesjonalnie. Tak, tak, należę do tych szczęśliwców, którzy robią to co lubią. Moja pasja stała się pracą. Praca jest moją pasją. Jest fajnie.

 

A tak oficjalniej

Urodziłam się w 1985 roku w Warszawie. Mam wspaniałych rodziców, którzy nie kazali mi iść na studia, po których będę dobrze zarabiać. Wybrałam, więc dziennikarstwo i indologię i studiując te dwa kierunki mogłam iść w stronę, która mnie interesowała nie zastanawiając się co potem będzie. A co było jak skończyłam studia ? Oczywiście wyjazd do Indii. Pierwszy, drugi, trzeci. A potem czwarty, piąty, szósty. I coś mi się wydaje , że przyszła pora na ten siódmy raz 😉
Z Indi za każdym razem przywożę plecak wypchany doświadczeniami, smakami, zapachami. I w tym wszystkim znalazł się kiedyś malutki rożek z henną, który stał się taką magiczną różdżką, która wskazała mi kierunek w życiu. Kierunek wolnego życia, swobody, miłości i pasji.

Nie wiem czy to było bardziej oficjalnie o mnie, ale myślę że zrozumieliście kim jestem.
Zapraszam na spotkanie ze mną i moją przyjaciółką henną.

P.s. ponoć przynosi ona szczęście. Ja potwierdzam. Mnie przyniosła.

W mediach

Kiedyś myślałam, że zostanę dziennikarką. Jednak tak się nie stało. Zajmuję się malowaniem henną. Czasami mam jednak kontakt z mediami z innej strony. Podpytują mnie o mehendi. Napisałam kilka artykułów na ten temat, wystąpiłam w radiu, a ostatnio w telewizji. Cieszę się, że coraz więcej osób dowiaduje się o sztuce mehendi. Zapraszam na „hennową prasówkę”.

Do oglądania

mehendi masala w tvn

Mehendi Masala w Dzień dobry TVN (6.03.2015).

Relacja z obchodów święta Holi (2014).

Do poczytania

Tajemnice na temat henny zdradzam w artykułach w kwartalniku Yoga & Ayurveda (nr 6)

oraz w magazynie wyjogowanych Joga (nr8).

Artykuł mojego autorstwa „Brązowy lotos, czarny smok” w miesięczniku Vege 

Rozmowa w WawaLove na temat indyjskich akcentów, wydarzeń w Warszawie „Indie czarują nas swoim wdziękiem także w Warszawie”, (20.01.2015r.)

Kilka słów o hennowych brzuszkach na portalu www.supermamy.pl

Rozmowa w WawaLove na temat mojego zainteresowania mehendi i Indiami (11.03.2013),  WawaLove: Rozmowa z Warszawianką : Mehendi Masala .

Do posłuchania

w bardzo fajnej rozmowie Radia dla Ciebie  „Zwyczaje i kuchnia indyjska” (9.12.2014r.).

w audycji Polskiego Radia Live Depesza z Dachu Świata z dnia 27.10.2014 r.

Kto wie, może dzięki hennie kiedyś jeszcze wrócę do dziennikarstwa. Zawsze po cichu marzyłam by zostać dziennikarką podróżniczą. Chciałam leżeć w hamaku pod palmą i pisać artykuły o innych krajach i kulturach popijając sok ze świeżo wyciśniętego ananasa. Trzymajcie kciuki. Marzenia przecież się spełniają.

Oferta

Skontaktuj się ze mną

Masz pytania dotyczące oferty? Chcesz umowić się na spotkanie? Masz propozycje współpracy? Napisz, lub zadzwoń