mehendi-masala-ilustracja
0 lat
przyjaźni z henną
0+
Wymalowanych rąk
0
miłość do henny

Mehendi Masala

Mehendi oznacza sztukę ozdabiania ciała naturalną henną, Masala oznacza mieszankę. Mehendi Masala, to ja Agata, co maluje indyjską henną na polskiej skórze.

Jak się zaczęła moja przygoda z henną?

Zawsze pytacie mnie jak zaczęła się moja przygoda z henną. A no tak, że dawno dawno temu usłyszałam o pewnym tajemniczym kraju, jakim są Indie. Niewiele myśląc spakowałam się i jak najprędzej odwiedziłam ów tajemniczy kraj. Okazało się, że jest on jeszcze bardziej tajemniczy niż mi się wydawało. A nie dość, że tajemniczy, to jeszcze na dodatek pełen wszystkiego co niepojęte, co niebywałe i niezwykle okazałe. Muzyka, sztuka, kolory, rękodzieło. Uffff. Cuda. cuda.

Gdzie był ten pierwszy raz z henną?

Malowanie henną zobaczyłam właśnie w Indiach. Tam tradycyjnie Panna Młoda na dzień przed zamążpójściem ozdabiana jest mehendi. Po co ? A no na szczęście. Spodobało mi się to. Postanowiłam sprawiać sobie i innym szczęście za pomocą rożka z henną. Przywiozłam hennę z Indii i o to jestem. Droga od pierwszego wymalowanego wzoru po dzień dzisiejszy była dość długa, kręta i wyboista.

Ile to już trwa?

Moja przyjaźń z henną trwa już 8 lat,a od ponad pięciu lat maluję henną profesjonalnie. Tak, tak, należę do tych szczęśliwców, którzy robią to co lubią. Moja pasja stała się pracą. Praca jest moją pasją. Lubię ją i rozwijam się cały czas.

A tak oficjalniej

henna w Maroku

Urodziłam się w 1985 roku w Warszawie. Mam wspaniałych rodziców, którzy nie kazali mi iść na studia, po których będę dobrze zarabiać. Wybrałam, więc dziennikarstwo i indologię i studiując te dwa kierunki mogłam iść w stronę, która mnie interesowała nie zastanawiając się co potem będzie. A co było jak skończyłam studia ? Oczywiście wyjazd do Indii. Pierwszy, drugi, trzeci. A potem czwarty, piąty, szósty. Zimą 2019 roku był ten siódmy raz. I coś mi się wydaje , że będą kolejne 😉 Z Indii za każdym razem przywożę plecak wypchany doświadczeniami, smakami, zapachami. I w tym wszystkim znalazł się kiedyś malutki rożek z henną, który stał się taką magiczną różdżką, która wskazała mi kierunek w życiu. Kierunek wolnego życia, swobody, miłości i pasji.

Nie wiem czy to było bardziej oficjalnie o mnie, ale myślę że zrozumieliście kim jestem. Agatka-pasjonatka. Zapraszam na spotkanie ze mną i moją przyjaciółką henną.

P.s. Henna ponoć przynosi ona szczęście. Ja potwierdzam. Mnie przyniosła. Chętnie się podzielę.

W mediach

Kiedyś myślałam, że zostanę dziennikarką. Jednak tak się nie stało. Zajmuję się malowaniem henną. Czasami mam jednak kontakt z mediami z innej strony. Podpytują mnie o mehendi. Napisałam kilka artykułów na ten temat, wystąpiłam w radiu, a ostatnio w telewizji. Cieszę się, że coraz więcej osób dowiaduje się o sztuce mehendi. Zapraszam na „hennową prasówkę”.

Do oglądania

Do poczytania

Tajemnice na temat henny zdradzam w artykułach w kwartalniku Yoga & Ayurveda (nr 6)

Artykuł mojego autorstwa „Brązowy lotos, czarny smok” w miesięczniku Vege 

Do posłuchania

w bardzo fajnej rozmowie Radia dla Ciebie  „Zwyczaje i kuchnia indyjska” (9.12.2014r.).

w audycji Polskiego Radia Live Depesza z Dachu Świata z dnia 27.10.2014 r.

Kto wie, może dzięki hennie kiedyś jeszcze wrócę do dziennikarstwa. Zawsze po cichu marzyłam by zostać dziennikarką podróżniczą. Chciałam leżeć w hamaku pod palmą i pisać artykuły o innych krajach i kulturach popijając sok ze świeżo wyciśniętego ananasa. >>>> wywal zdanie: Trzymajcie kciuki. Marzenia przecież się spełniają" i napisz : I wiecie co, trochę tak się dzieje. Gdy podróżuję piszę teksty na bloga. Znajdziecie je w zakładce BLOG.

Zapraszam też na nasz podróżniczy blog www.masalka.pl

Także jak widać marzenia się spełniają. Trzeba je tylko mieć !

Kontakt

Masz pytania co do oferty? Chcesz umówić spotkanie?
Napisz do mnie.
kontakt-mehendi-masala
    Naturalne barwniki

    Natura tworzy prawdziwe cuda. Henna to niezwykła roślina. Ma wiele ciekawych właściwości prozdrowotnych. W krajach gdzie rośnie uznawana jest za zioło lecznicze. Barwi skóre, chłodzi ją oraz chroni przed promieniowaniem UV. Jest więc, więcej niż bezpieczna dla skóry, jest dla niej zdrowa. Jagua natomiast to żel, którego bazą jest sok z amazońskiego owocu, którym tamtejsze ludy od dawien dawna zdobią swoją skóre w celach rytualnych oraz prozdrowotnych. Używam wyłącznie naturalnych, zdrowych dla skóry barwników. Mieszankę henny sama wyrabiam na świeżo, tak by miała jak najlepsze właściwości i by była jak najlepsza dla Twojej skóry.

    Więcej informacji o:
    Henna
    Jagua