Jagua

Jagua to idealny barwnik do tymczasowego tatuażu. Aby ułatwić Wam decyzję o wykonaniu jaguy oraz o zaplanowaniu czasu jaki trzeba na nią poświęcić, postaram się odpowiedzieć tu na kilka najczęściej zadawanych pytań. Jeśli macie inne pytania, z przyjemnością postaram się na nie odpowiedzieć. Proszę pisać na agata.wojt@gmail.com

Jagua to nazwa żelu przeznaczonego do barwienia ciała uzyskiwanego z soku wyciśniętego z z owocu Genipa Americana, który rośnie w Ameryce Południowej. Sok ten barwi skórę. Wykorzystywany jest do zdobienia ciała przez tamtejszą rdzenną ludność. Obecnie staje się coraz bardziej popularny jako barwnik wykorzystywany do tymczasowego tatuażu. Jagua jest w postaci żelu. Aby uzyskać taką postać do czystego soku dodaje się gumy ksantanowej.

Każda substancja obca w kontakcie ze skórą może wywołać alergie. Jagua nie jest alergenem, nie zawiera szkodliwego składnika PPD. Nie odnotowano wielu reakcji alergicznych ale zdarzają się. Jeśli obawiasz się reakcji, Twoja skóra jest wrażliwa, napisz mi o tym i umów się na próbę nałożenia jaguy.

To zależy od wzoru, jego szczegółowości oraz wielkości. Czas zależy też od powierzchni malowanej, tzn. Np. od szerokości Twojej ręki. Malownaie jaguą trwa średnio o kilka minut dłużej nić henną. Ile orientacyjnie trwa malowanie henną możesz sprawdzić cenniku.

Z jaguą należy bardzo uważać. Zaschnięta skorupa na skórze może brudzić ubrania, odciskać się na innych częściach ciała. Przez pierwsze 24 godziny należy bardzo uważać. Najlepiej w ogóle nie dotykać tego miejsca i nie narażać go na kontakt z innymi powierzchniami.

Świeżo nałożony barwnik jagua nie powinien być wystawiany na mocne słońce. NIe spotkałam się jeszcze z reakcją alergiczną, ale myślę że lepiej jest z tym uważać.

  • Najpierw ustalamy wzór oraz miejsce.
  • Nakładam jaguę na skórę.
  • Zasycha na skórze minimum 30 minut. Przez ten czas nie można miejsca dotykać, moczyć. Trzeba bardzo uważać.
  • Zaschniętą jague trzymamy na skórze ok. 4-6 godzin. Przez cały czas unikamy dotykania. Nie wolno tego miejsca moczyć, unikaj pocenia się.
  • Po 4-6 godzinach zmywamy zaschnięta skorupke jaguy za pmocą letniej wody z mydłem. Nie szorujemy miejsca, Delikatnie zmywamy aż na skórze pozostanie jedynie słabe szare zabarwienie. To tak ma być. Nie panikuj. I teraz wystarczy czekać.
  • Jagua w ciągu nastepnym 12 godzin ściemnieje aż uzyska niebiesko granatową barwę.

Unikaj wody. Nie myj, nie szoruj, nie mocz i nie trzyj tego miejsca. Unikaj potu, słonej oraz chlorowanej wody. Unikaj piasku, peelingu etc. Przez pierwszą dobę po nałożeniu barwnika nie dotykaj tego miejsca, Jagua odciska się na innych miejscach ciała.

Tak, po ok. 14 dniach na skórze nie będzie śladu po barwniku.

Wzór na życzenie

  • Wyślij mi na adres agata.wojt@gmail.com grafikę ze wzorem o który pytasz
  • Nie wysyłaj mi zdjęcia, tylko grafikę
  • Poprosze o wzór w dobrej rozdzielczości
  • Podaj dokładne wymiary w jakich chcesz mieć wzór na ciele (wystarczy wysokość w centymetrach)
Wykonuję te wzory, które są zbliżone do stylu w którym ja maluję lub takie, którym wiem że podołam. Wyślij mi wzór, odpowiem czy mogę go zrobić.
Tak. Jak poprzednio, wyślij mi wzór o jaki chodzi, wymiary w centymetrach i położenie na ciele.

Oferta

Skontaktuj się ze mną

Masz pytania dotyczące oferty? Chcesz umowić się na spotkanie? Masz propozycje współpracy? Napisz, lub zadzwoń