Pogadajmy o hennie, czyli Mehendi Masala w audycji radiowej

Pogadajmy o hennie, czyli Mehendi Masala w audycji radiowej

Pomimo jesiennej aury nie zamierzam zapadać w sen zimowy. Wokół tak wiele się dzieje, a w głowie mam wiele, wiele i jeszcze więcej pomysłów na Indie, hennę, Indie i jeszcze raz Indie.  Bierze się to chyba stąd, że dopiero co z nich wróciłam. Nadal czuję zapach ulicznego masala czaju, nadal słyszę dźwięk klaksonu oraz wszędobylskie Namaste.

kashmir

Nadal chcę wracać do Indii. Czasem zastanawiam się skąd się to bierze, że tam czuję się jakoś tak… swobodnie? I dochodzę do wniosku, że w poprzednim wcieleniu, ja po prostu mieszkałam w Indiach. Proste!

jaisalmer

Lubię opowiadać o Indiach. Lubię do nich jeździć, lubię jedzenie indyjskie, lubię muzykę indyjską, lubię indyjski bałagan, lubię Indusów. Czy jest coś czego tam nie lubię ? Pikle! Tak, pikli nie lubię. Tak naprawdę jest to poważna sprawa ! Bo pikle są wszędzie, dodaje się je wielu dań. Ale wróćmy, może nie każdy wie, co to są pikle ? Mhmmmm, jakby to powiedzieć – są to super mega mocno marynowane w occie warzywa lub owoce. Czyli coś z serii, albo to kochasz albo nie znosisz.

hennowanie

Ale ok. Nie o piklach chciałam tutaj pisać. Chciałam wspomnieć o przełamywaniu własnych barier. Często brakuje nam pewności siebie. Wstydzimy się pokazać światu. Porównujemy się z innymi, myśląc: eeeeee, ja to jestem nieciekawa/ nieciekawy, po co mam się pokazywać. Niejedna osoba tak czuje.  Nie wstydźmy się. Szanujmy i ceńmy siebie. Lubmy siebie. Nieważne co robimy. Jeśli to kochamy, to na pewno jest się czym pochwalić i czym podzielić !

srinagar

Do czego dążę? Kilka dni temu zostałam zaproszona do radia Polska Live aby opowiedzieć o hennie i o Indiach. I wiecie co ? Zapomniałam Wam o tym powiedzieć! Dlaczego ? Może na chwilkę zapomniałam o klaksonie i czaju pijąc w ciszy zwykłą czarną herbatę na Woli w Warszawie. I może pomyślałam: a kogo to może interesować ? Jak to kogo ? Mnie i Ciebie.

my world my rules

Jeśli masz godzinkę zapraszam do posłuchania moich opowieści o Indiach i o hennie w audycji „Depesza z Dachu Świata” w radiu Polski Live.

Link do audycji: Mehendi Masala w Depeszy z Dachu Świata

Playlista audycji:

1/ Anoushka Shankar „Traces of you” ft. Norah Jones

2/ Super Deluxe „Chai Chillum Chapati”

3/ Super Deluxe „Full power”

4/ Masaladosa „Garam Masala”

5/ Prem Joshua „Secret Place”

Namaste

mądrości w Indiach

 

Mądrości wypisane markerem na dachu w lokalnym autobusie w Kaszmirze:

Life is a journey, travel it.

Life is a struggle, accept it.

Life is a challenge, meet it.

Life is a beauty, worship it.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *